Opublikowano Dodaj komentarz

Jak zbudowane są nasze portfele?

Portfele ColdCryptoWallet zbudowane są z aluminium anodyzowanego i grubości 0,45 mm. Wymiary naszych portfeli to 86 mm szerokości i 54 mm długości. Wymiary odpowiadają wymiarom standardowych kart kredytowych w celu łatwego przechowywania ich. Przyjrzyjmy się teraz bardziej szczegółowo samej budowie:

ColdCryptowallet - przednia strona

 

Na frontowej stronie wygrawerowane są podstawowe informacje, które pozwalają nam na przelewanie środków kryptowalutowych na adres portfela. Z lewej strony wygrawerowane jest logo przechowywanej na danym portfelu kryptowaluty oraz jej nazwa. Dzięki temu nie pomylisz się podczas wysyłania swoich środków. Z prawej strony oraz u dołu karty znajduje się klucz publiczny w formie kodu QR oraz klucz publiczny w formie tekstowej. Dzięki tym danym jesteś w stanie w szybki i wygodny sposób przesłać kryptowaluty na swój zimny portfel. Numer portfela, który położony jest z prawej strony pomogą w łatwym odróżnieniu portfeli w przypadku posiadania więcej niż jednego.

Przyjrzyjmy się teraz tylnej, najważniejszej stronie naszego portfela:

ColdCryptowallet - tylna strona

 

Tylna strona portfela zawiera najważniejsze informacje, wymagane do wypłacenia środków z Twojego portfela. Z lewej strony karty wygrawerowany jest identyczny numer z frontowej części portfela. Zaraz obok wygrawerowany jest klucz prywatny w postaci kod QR ten jest zakryty naklejką – zdrapką, którą należy zdrapać gdy chcemy zaimportować nasz cały portfel do komputera. Powyżej kodu QR znajduje się klucz prywatny w formie tekstowe. Jest on cały czas odkryty. Stanowy on zabezpieczenie na wypadek, gdyby kod QR ukryty pod naklejką był nieczytelny lub uległ zniszczeniu. Za pomocą klucza prywatnego użytkownik jest w stanie sprawdzić czy klucz publiczny jest prawidłowym kluczem portfela.

Wszystkie portfele przed wysyłką są pakowane w dodatkowe, czarne koperty zabezpieczające i plombowane specjalnie oznakowanymi plombami, co daje pewność, że każdy nasz portfel dotarł do klienta odpowiednio zabezpieczony i nie został naruszony podczas transportu.

Pamiętaj! Każdy zimny portfel trzymaj w bezpiecznym miejscu i nie udostępniaj go nikomu! W przypadku zagubienia klucza prywatnego, nie ma żadnej możliwości, aby odzyskać zabezpieczone na nim środki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *