Opublikowano Dodaj komentarz

Bitcoin – co musisz wiedzieć?

Chcesz kupić Bitcoin’a lub jego małą cząstkę? Musisz coś wiedzieć, aby świadomie  nie stracić, tylko zyskać. Duże zainteresowanie Bitcoin’em przebiega równolegle do jego wahań na giełdach kryptowalut. Jeżeli jego wartość w krótkim czasie wzrasta i to sporo, to robi się szum. Ten szum przyciąga uwagę wielu osób. Jeśli jesteś osobą, która wie, że wartość tej kryptowaluty niedługo wzrośnie, to musisz wiedzieć skąd ją zdobyć nim będzie za późno.

Sposobów na to jak wejść w posiadanie Bitcoin’a jest wiele. Możesz kupić Bitcoin’a na giełdzie kryptowalut, takich jak np. BitBay, Binance czy też Btfinex, a także wiele innych, ogólnie dostępnych giełd dla wszystkich. Możesz też skorzystać z usług kantorów wymiany kryptowalut, takich jak: Coinbase, ClickBit czy też 4coins.pl.

Musisz jednak pamiętać o podstawowej zasadzie, która rządzi tym światem. Tą podstawową zasadą finansową panującą całym świecie pieniądza to zmienność, a wartość Bitcoin’a nigdy nie jest wartością stałą i ulega ciągłym zmianom i to w bardzo dużych przedziałach. Wręcz mówi się, że jeden dzień na giełdzie kryptowalut odpowiada zmienności cen przez okres nawet roku na normalnej giełdzie GPW! Co jest tego przyczyną? Można się tego jedynie domyślać. Na tym rynku są potentaci, którzy w jednej chwili potrafią tak wywindować cenę, że wywołany szum przyciąga między innymi takie osoby jak Ty. Pamiętaj jednak, że brak znajomości zawiłych zasad na rynku kryptowalut może doprowadzić Cię do bardzo dużej straty, ale także może dać Ci ponadprzeciętny zysk! Osoby ze znikomą znajomością zasad finansowych, obowiązujących w niekontrolowanym rynku pieniądza i kryptowalut może doprowadzić początkującego inwestora do granicy jego wytrzymałości.

Jednak jeśli już podjąłeś decyzję o zakupie Bitcoin’a lub innej kryptowaluty, z zamiarem długoterminowej inwestycji i gromadzenia jej, to najlepszym sposobem na przechowywanie kryptowalut, jest zaopatrzyć się w własny zimny portfel kryptowalutowy do przechowywania Bitcoin’ów. Jest to niewielki koszt, ale bezpieczeństwo jakie daje odpowiednio wykonany, z trwałego materiału portfel jest bezcenne. Można oczywiście przechowywać swoje Bitcoin’y na portfelach papierowych, czy też elektronicznych, ale czy dają one aż takie bezpieczeństwo? Portfel papierowy łatwo może ulec zniszczeniu poprzez spalenie czy też wilgoć, co sprawia że może się on stać kompletnie nieczytelny. Takich problemów jednak nie doświadczysz, gdy wydasz sporą sumkę na solidny, portfel elektroniczny. Portfel sprzętowy nie dość, że zagwarantuje Ci o wiele lepszą trwałość i bezpieczeństwo przechowywania kryptowalut niż w przypadku portfela papierowego, to jeszcze daje Ci możliwość przechowywania wielu kryptowalut za pomocą jednego urządzenia. Jednak w przypadku awarii, czy też infekcji Twojego urządzenia złośliwym oprogramowaniem daje to taki sam rezultat, jak w przypadku portfela papierowego, a nawet jest jeszcze gorzej! Tracisz wtedy całe swoje portfolio kryptowalutowe za jednym zamachem! Dlatego jeżeli już się decydujesz na długoterminową inwestycję w kryptowaluty i masz już przeznaczoną odpowiednią kwotę na ten zakup. Powinieneś w pierwszej kolejności zainwestować w solidny, zimny portfel kryptowalutowy do przechowywania kryptowalut. Każdy zimny portfel marki ColdCryptoWallet jest stworzony do przechowywania tylko jednej kryptowaluty. Dlatego jeżeli chcesz rozbudować swoje portfolio kryptowalutowe o inne kryptowaluty, to wtedy kupujesz do nich osobne portfele. W ten sposób każdą z zgromadzonych kryptowalut możesz trzymać w innym miejscu. Dzięki temu w przypadku kradzieży lub włamania tracisz tylko jeden z wielu swoich portfeli. Zawsze jest to strata mniejsza niż jakbyś miał stracić wszystkie swoje kryptowaluty.

Podsumowując. Nim rozpoczniesz swoja przygodę z kryptowalutami, odpowiednio się przygotuj. Zastanów się ile chcesz wydać, na jak długo planujesz inwestycję oraz jak chcesz przechowywać swoje kryptowaluty. Łatwo jest popełnić błąd za który możemy zapłacić bardzo wysoką cenę. Musisz zdecydować czy zależy Ci na wygodzie w korzystaniu z kryptowalut czy też na ich bezpiecznym przechowywaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *