Opublikowano Dodaj komentarz

Jak zaimportować zimny portfel do portfela programowego Electrum?

Kiedy Bitcoin lub inna przechowywana na zimnym portfelu kryptowaluta osiągnie zadowalającą inwestora cenę, to z pewnością przyjdzie pora na sprzedanie jej po korzystnym kursie. W tym celu trzeba przelać zgromadzone na portfelu kryptowaluty na konto giełdy, na której chcemy nią handlować. W jednym z wcześniejszych wpisów pokazywałem jak to zrobić za pomocą portfela webowego Blockchain.com. W tym wpisie zamierzam pokazać kilku prostych krokach jak zaimportować swój zimny portfel Bitcoin’a do software’owego portfela Electrum.

Zacznijmy więc od początku:

 1. Najpierw musimy pobrać Electrum na nasz komputer, w tym celu należy się udać na stronę: Electrum.org oraz wybrać z menu głównego u góry strony opcję: “Download”.
 2. Jak sami zauważycie, na stronie jest wiele wersji do wyboru, w zależności od systemu operacyjnego z którego korzystamy.

   
 3. Jak już zainstalujemy pobraną przez nas aplikację, to oczywiście należy ją uruchomić.

   
 4. Po uruchomieniu programu od razu na ekranie otworzy nam się pierwsza strona, na której możemy otworzyć wcześniej utworzony plik portfela lub wpisać własną nazwę w celu utworzenia nowego pliku z naszym wallet’em.
 5. Aby zaimportować nasz zimny portfel należy w pierwszej kolejności wpisać dowolną nazwę, a następnie kliknąć przycisk: “Dalej”.

   
 6. W następnym kroku należy wybrać opcję: “Import Bitcoin addresses or private keys”, a następnie przycisk: “Dalej”.

   
 7. W kolejnym oknie pojawi się duże pole edycyjne, w które należy wpisać nasz klucz prywatny.

   
 8. W tym momencie należy zdrapać ostrożnie naklejkę z tylnej strony swojego zimnego portfela, a następnie zeskanować ją za pomocą kamerki lub czytnika kodów QR. W celu zeskanowania klucza prywatnego za pomocą kamery, należy kliknąć w białą ikonę aparatu znajdującą się prawym dolnym rogu pola edycyjnego.

   
 9. W ostanim kroku należy podac hasło w celu zaszyfrowania swojego portfela. Dzięki temu za każdym razem kiedy otworzysz swój portfel, będziesz musiał podać hasło. Bez tego program nie odszyfruje twojego portfela. Nie jest to wymagane, lecz zalecam skorzystać z tej opcji. Zabezpieczeń nigdy za wiele.

   
 10. Po zatwierdzenieu hasła, w końcu pojawi nam się nasz zaimportowany portfel. UWAGA!! W tym momencie nasz zimny portfel przestał być portfelem, a stał się Hot Wallet’em. Zalecane jest, aby zniszczyć kartę po zdrapaniu naklejki ochronnej i zaimportowaniu kodu do komputera. U dołu podane jest aktualne saldo naszego portfela. W celu wydania/przelania środków zgromadzonych na portfelu należy wybrać zakładkę: “Wyślij”, a następnie wpisać wszystkie potrzebne dane, takie jak adres odbiorcy przelewu oraz ilość wysyłanej kryptowaluty. Dla ułatwienia możemy kliknąć znajdujący się po prawej stronie, przycisk: “Maks.”, który od razu uzupełni za nas pole wartości maksymalną kwotą. Gdy już uzupełnimy wymagane dane, klikamy przycisk: “Zapłać…”.

   
 11. W nowym okienku należy wybrać wysokość opłaty transakcyjnej, czyli Fee Rate. Im wyższą opłatę transakcyjną wybierzemy, tym szybciej środki znajdą się na koncie odbiorcy. Przy wysokiej opłacie transakcyjnej, środki mogą dotrzeć do odbiorcy nawet w ciągu 5 minut! W przypadku bardzo niskiej opłaty, cała transakcja może trwać nawet kilka dni! Dlatego też ustawiaj tą wartość z rozwagą.

   

To wszystko! To by było na tyle. W razie jakichkolwiek problemów, zawsze możesz zwrócić się o pomoc poprzez nasz formularz kontaktowy. Jestem do waszej dyspozycji codziennie, niemal o każdej porze. Dlatego też zachęcam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *